Sıkça Sorulan Sorular

Elmakser TeknoShop sitesindeki alıverişlerim güvenli mi?
Tüm online alışveriş siteleri gibi sitemizde de yüksek güvenlik sağlayan 128/256 bit SSL veri şifrelendirme sistemi kullanılmaktadır. Bu sayede tüm kişisel verileriniz güvendedir. Alışverişlerinizi sorunsuz yapabilirsiniz.

 

Kredi kartı bilgilerim güvende mi, ödeme detayları bu sitede kaydediliyor mu?
Ürün satın alırken kullandığınız kredi kartı, banka kartı v.s. hiçbir ödeme aracı bilgisi sitemizde kaydedilmez. Siparişinizi onaylayıp ödeme sayfasına geldiğinizde ve 'Ödemeyi Tamamla' butonuna tıkladığınızda, 3D PAYNET Sanalpos ödeme kuruluşu tahsilat ekranı açılır (Çağırılır). Bu ekran (Aşağıdaki resim) sitemizden bağımsız olarak çalışır, ödemenizi tahsil eder ve gider. Hiçbir kart bilgisi site veri tabanımıza kaydedilmez. Bu bakımdan tüm online alışveriş sistemleri içinde en güvenilir tahsilat sistemidir.

 

 

Ödeme yapacağım kredi kartına özel taksit oran tablosunu nereden inceleyebilirim?
Siparişi onaylayıp 'Ödemeyi Tamamla' butonuna tıkladığınızda açılan 3D PAYNET Sanalpos tahsilat penceresinde, bankanız ve kart tipine göre taksit tablosu ve artı taksit seçenekleri görüntülenecektir. Bu ekranda tek çekim veya taksit sayısını belirleyerek ödeme işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 
İade işlemleri nasıl yapılıyor?
Sitemizden satın almış olduğunuz ürünü mevcut iade ve değişim koşulları çerçevesinde iade edebilirsiniz. İade ve değişim şartlarını incelemek için aşağıdaki linke tıklayınız. Ürün iadesi firmamız tarafından kabul edildikten sonra kredi kartı ve havale ile yapılan ödemelerin geri iadesi de hızlı şeklide yapılır.

 

 

Elektronik cihazlarda kurulum hizmeti var mı?
Elmakser TeknoShop, perakende satıcı konumunda olup elektronik ürünlerin kurulumu yapılmamaktadır. Bu ürünlerin kurulumu, modeline göre genellikle müşteri tarafından, bazı modeller ise ilgili markanın yetkili servisi tarafından yapılır.

 

 

Siparişim aynı gün kargoya verilir mi?
Binlece ürün içerisinden bir kısmı yerel stok, bir kısmı da tedarikçi temin olarak satılmaktadır. Firma stoklu ürünler aynı gün, tedarikçi temini olacak ürünlerin gönderimi aynı gün veya sonraki gün yapılır.

 

 

Üye olmadan alışveriş yapabilirmiyim?
Elmakser TeknoShop' ta üyelik gerekli olup fırsatlardan yaralanmak için saniyeler içinde bir üyelik oluşturabilir, haber bültenlerine abone olabilir ve avantajlı fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

 

 

Yazıcı ve fotokopi makinesi tüketim malzemelerinde bazı ürünler resimlerde kutusuz görünüyor. Hangi marka gönderilecek?
Muadil uyumlu lazer yazıcı tonerleri, fotokopi makinesi drum ve toner kartuşları gibi ürünler, firma stoğumuzda bulunanlar ve birkaç tedarikçi tarafından temin edilenler olarak satışa sunulduğundan hangi kutulu stok mevcut ise o ürün gönderilmektedir. Ürünlerin içerik ve kalitesi aynı olup ambalaj farklılıkları olabileceğinden, sitemizdedeki bazı ürünlerin fotoğrafları ambalajsız olarak sergilenmektedir.

 

 

Ürün ve siparişimle ilgili soru, görüş, talep ve şikayetimi nasıl iletebilirim?
Elmakser TeknoShop' a iletişim sayfamızdan, E-posta adresimizden veya telefon numaralarımızdan soru, görüş ve önerilerinizi iletebilir aynı gün içerisinde dönüş alabilirsiniz. Bazen mail/müşteri yoğunluğu fazla olabilmektedir böyle zamanlarda en geç sonraki gün sizinle iletişim sağlanır.

 

 

Kapıda ödeme seçeneği var mı?
Hayır. Kapıda ödeme seçeneği şu anda bulunmamaktadır. İlerleyen dönemlerde bu seçenek kulanılabilir olduğunda müşterilerimiz bilgilendirilecektir.

 

 

Cep telefonumdan linkle ödeme yapabilir miyim?
Evet. Sipariş detayında bildirmeniz halinde cep telefonunuza ödeme linki bulunan bir kısa mesaj gönderilir. Müşteri bu linke tıklayarak PAYNET Linkle Ödeme aracına yönlendirilir ve ödemesini güvenle yapar. Bu işlem için ek ücret alınmamaktadır.

 

 

Ürünümü mağazadan teslim alabilir miyim?
Mağaza stoklarımızda bulunan bir ürün ise Evet. Sipariş detayınızda belitmeniz veya telefonla bildirmeniz durumunda ürününüz mağazadan teslim edilir.

 

 

Stok hatası durumunda ne yapılıyor?
Sitemizde ortalama 20bin+ civarında ürün bulunmaktadır. Bunların bir kısmı tedarikçilerden gelen ürünler olduğundan bazı ürünler stok hatasına düşebilmektedir. Stok mevcut görünen ancak tükenmiş olan ürünlerin tedarik edilmesi sağlanır, edilemiyor ise siparişin iptali ve ücret iadesi yapılır. Bu aşamalar sırasında müşteri bilgilendilir.

 

 

Satın aldığım ürünlerden puan kazanıyor muyum? Bunları nasıl değerlendirebilirim?
Elmakser TeknoShop' taki alışverişlerinizde hediye puan sistemi mevcuttur. Biriken puanlarınızı Üyelik hesabınızdan takip edebilir, birikmiş puanlarınızı yeni siparişlerinizde kullanabilirsiniz. Ürünlere ait puan bilgisi ürün detay, sepet ve sipariş sayfalarında belirtilir. Güncel puan durumunuzu hesabınızdan kontrol ediniz.

 

 

Bir üründen çok adetli almak istiyorum, fiyatında indirim olur mu?
Evet. Çoklu adet siparişleriniz için sitemizde ürüne özel fiyat teklifi gelebilir. Bu genellikle ofis tüketim ürünleri ve genel sarf malzeme kategorilerindeki ürünlerde olabilmektedir. Sitemizde, almak istediğiniz ürün için çoklu adet özel fiyat teklifi gelmiyorsa, bizimle iletişim sağlayarak size özel teklifi alabilirsiniz.

 

 

Ankara içine ücretsiz ürün teslimatı var mı?
Hayır. Ankara içi siparişleriniz kargo ile yada mağaza teslim yapılır. Ancak adetli siparişlerinizde iletişim sağlamanız durumunda teslimat mümkün olabilir. Bunu için bilgi isteyiniz

 

 

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5