Alt Kategoriler

Detaylı Filtre

  BİLGİSAYAR MODELLERİ VE FİYATLARI

   

   

  Bilgisayar Kategorisinde İnceleyeceğiniz ürün grupları ve özellikleri aşağıda listelenmiştir. İlgilendiğiniz herhangi bir ürünün özellikleri, fiyatı ve stok durumları hakkında daha fazla bilgi ve merak ettikleriniz için bize yazın.

   

  Bu kategorideki ürünler aşağıdaki gibi gruplandırılmıştır ;

   

  Notebook / Laptop
  Desktop Bilgisayar / Kasalı Masa Bilgisayarı
  All in One Bilgisayar / Hepsi bir arada bilgisayar sistemleri
  POS PC / Dokunmatik Ürün/ Fiyat Terminali
  Tablet

   

  Laptopta hangi marka daha iyi

   

  Kullanım amacına göre Laptop Notebook bilgisayarlar çok farklı özellik ve donanıma sahiplerdir. Bir ev kullanıcısının ihtiyacı olan basit bir modelden tutun da, gelişmiş özellikleri barındıran iş veya Oyun Laptop Markaları ve modellerine kadar geniş bir cihaz çeşidi bulunmaktadır. Kullanıcının, Laptop Notebook satın almadan önce bilgisayarın özelliklerini incelemesi bütçesi doğrultusunda seçim yapması doğru olacaktır. En iyi Laptop hangisi gibi sorular internette çok sıkça araştırılmaktadır. Bunun nedeni daha önce satın alınmış ürünler hakkında bilgi, yorum ve tavsiyelerle ilgili fikir sahibi olmaktır. Laptop Notebook almayı düşünen bir müşteri, bilgi edinmek istediği konularla ilgili internette Laptop alırken nelere dikkat edilir veya Laptop alırken hangi marka tercih edilmeli gibi konu başlıklarının en çok aradığını farkedecektir. Günümüzde teknoloji üreticilerinin üretim standartları ve Laptop bilgisayarların donanım özellikleri oldukça yükselmiştir. Teknoloji, neredeyde her ihtiyaca cevap verebilecek üretim, yazılım ve donanımsal geliştirmeleri her geçen gün üst seviyeye çıkarmaya devam ekmektedir. Laptop bilgisayarlar, hacim olarak da boyutları da daha küçük, ince ve hafif seçenekler sağlamaktadır.

  Dünya' da en fazla pazar payına sahip global Laptop markaları ; Lenovo, Dell, Msi, Hp, Asus, Acer öne çıkmaktadır. Türkiye' de ise Yerli Laptop bilgisayar markası olarak Casper, TeknoPc, Vestel, Beko v.b. markalar sayılabilir.

   

  En çok satılan Laptoplar

   

  Laptop ve Notebook bilgisayarların bazı marka modelleri en çok satış yapan sınıfında değerlendilirerek müşteri beğenisi kazanırlar. Ulusal ölçekteki internet satış rakamları ve müşteri satınalma tercihleri bilgilerine internetten ulaşmak mümkündür. En çok satılan Laptop 2023 yılında Lenovo ve Dell markaları daha önde yer almaktadır. Lenovo İdeapad ve Thinkpad serisi, Dell Vostro ve Latitude serisi Laptop model grubu ilk planda göze çarpan bilgisayarlardır. Bunların dışında Hp, Asus, Huawei ve Msi ürünleri yer almaktadır.

   

  En hafif Laptop

   

  Yıllar öncesinden hatırladığımız biraz hantal, ağır ve yer kaplayan düşük batarya ömürlü Laptop' lar yerini günümüzde ince hafif ve katlanabilir ve yüksek batarya ömrü sağlayan Laptop modellerine bırakarak hızllı gelişim yaşandı. Artık satılan neredeyse tüm Laptop Notebook modelleri kullanıcısını memnun edecek düzeyde şık, hafif ve küçük ebatlı. Ayrıca batarya teknolojisi de bızla ilerlemekte. Hard disk ve Cd sürücü içermeyen, i3, i5, i7, i9 işlemci seçenekleri, SSD depolama diskleri ve gelişmiş soğutmalı laptop bilgisayarlar her markada sunulmaktadır. En hafif Laptop sorusuna cevap olarak Lenovo ve Asus Laptop modelleri örnek gösterilebilir. Lenovo Thinkpad X1 Carbon serisi ve Asus Zenbook serisi ultra hafif Laptop' lar sınıfındadır. Modelleri ağırlıkları 850gr ile 1.300gr arasında değişmektedir. Örnek olarak sitemizde bulunan Lenovo Thinkpad 20XWS03C00 X1 Carbon Gen 9 i7 Laptop sadece 1.110gr' dır.

   

  Hepsi bir arada masaüstü bilgisayar fiyatları

   

  All in One bilgisayar olarak adlandırılan hepsi bir arada bilgisayar modelleri kolay kullanım ve ergonomik tarasımı, bazı modelleri duyarlı dokunmatik ekranlı olabilen kullanışlı cihazlardır. Bu bilgisayarlar bir bilgisayar kasası ve monitörün birleşik halidir. Klavye ve Mouse ilaveten kullanılır. Elmakser TeknoShop' ta All in One hepsi bir arada bilgisayar fiyatları her kapasite ve bütçeye göre birçok model satıştadır. İhtiyacınız olan özelliklere sahip bilgisayar ve tercih ettiğiniz markaya özel internet fiyatları, indirimli ürünler ve avantajlı taksit seçenekleri ile sunulmaktadır. All in One bilgisayar fiyatları yaklaşık olarak Notebook fiyat seviyesindedir. En ucuz All in One bilgisayar hangisi sorusuna ise Quadro Stark H6119-34825 Intel Core i5 örnek olarak sunabiliriz.

   

  Mini masaüstü bilgisayar nedir

   

  Mini bilgisayar küçük boyutlu, yerden tasarruf sağlayan ancak normal bir bilgisayarın kapasitesine sahip, ev ve ofis kullanımı için tasarlanmış cihazlardır. Normal bir masaüstü bilgisayardan hiçbir farkı yoktur. Yanlız küçültümüş haldedir. Her türlü işlemci ve kapasiteye sahip özelliklere sahip mini bilgisayarların birçok markanın geliştirdiği ürünleri mevcuttur. Mini PC ile oyun oynanır mı ? Bu sorunu cevabı evet. Her türlü oyunu diğer bilgisayarlardaki gibi oynayabilirsiniz ancak seçtiğiniz sistem özellikleri oynadığınız oyununlar için uygun olmalıdır. Elmakser TeknoShop' ta uygun fiyatlı mini bilgisayar modellerini inceleyebilir avantajlı ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Mini bilgisayar fiyatları sistem özelliklerine göre her bütçeye uygun model ve ödeme seçenekleri ile kolayca sahip olunabilecek bilgisayarlardır. Asus mini bilgisayar ve Lenovo mini bilgisayar modelleri   Elmakser' de onlarca ürün seçeneği ile sunulmaktadır.

   

  Dokunmatik POS Pc nedir

   

  Pos Pc, parekende mağazalarda, Avm' lerde, hizmet ve turizm sektöründe ve ürün satış noktalarında kullanılan biilgisayar terminalleridir. Bu terminaller bir sunucuya bağlı çalışır. Bu cihazlar, ürün bilgisi görmek, barkod okutarak herhangi bir bilgiye ulaşmak ve mağaza içi müşteri takibi v.b. iletişim sağlamak için kullanılır. Dokunmatik ekranlıdırlar. İç mekanda herhangi bir köşeye konularak pratik bir işlev sağlarlar. Dokunmatik Pos Pc fiyatları marka ve model seçeneklerine göre değişmektedir. Sitemizden bu kategorideki ürünleri inceleyebilir uygun taksitlerle sahip olabilirsiniz.

   

  Tablet alırken nelere dikkat etmek gerekir?

   

  Tablet hemen hemen her şey için kullanılabilir ve size uyacak şekilde özelleştirilebilir. Tabletler içerik takip etmek için iyi bir seçenektir. Video oyunları oynamak, film ve TV şovlarını izlemek,  gazete, dergi ve kitap okumak ve sosyal medyada olup biten her şeyden haberdar olmak için tercih edilirler. Tablet alırken dikkat edilmesi gereken noktalar ; 1) Ekran boyutu 2) Pil ömrü 3) Hafıza ve depolama kapasitesi olacaktır. Kullanım amacına göre ürün özellikleri seçilerek en uygunu tercih edilmelidir. En önemli özellik pil ve depolama kapasitesidir. Fiyatları oldukça uygun sevilerdedir. Tablet fiyatları 2023 yılında dövize bağlı dalgalanmalar dışında sıradışı bir artış göstermememiştir. Samsung Galaxy tablet en fazla tercih edilen cihazlardan biridir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5