Makaleler » Mobil Kablosuz » Kablosuz cihazlardan nasıl yazdırılır? Telefon ve Tabletten Yazdırma

Kablosuz cihazlardan nasıl yazdırılır? Telefon ve Tabletten Yazdırma

Mobil cihazlarınızdan kablosuz yazdırmayı hızlı ve kolay bir şekilde nasıl kuracağınız koşunda yardımcı olacak bilgileri aşağıda açıkladık. İhtiyacınız olan tek şey kablosuz özellikli bir yazıcıya sahip olmak!

Apple cihazlarından yazdırma

Apple ürünleri için Airprint Apple uygulaması, gezegendeki en kullanıcı dostu teknoloji ürünlerinden biridir kullanımı çok kolaydır.  iPhone, iPad veya iPod Touch cihazınızdan yazdırmanın çeşitli yaygın yazıcı markaları için kolayca etkinleştirilebilirsiniz. Airprint, doğrudan fotoğraf albümünüzden tam kalitede fotoğraflar basmanıza ve belgeleri, web makalelerini sadece birkaç dokunuşla yazdırmanıza olanak tanır. Airprint'i etkinleştirmek kolaydır ve yazılım tüm büyük markaların düzinelerce yazıcısı için mevcuttur ve destekler.

Yazdırmak istediğiniz uygulamayı açın ve uygulamanın paylaşım simgesine veya ayarlar simgesine dokunarak yazdırma seçeneğini seçin. Tüm uygulamalar Airprint'i kullanacak şekilde tasarlanmamıştır dolayısıyla bu menülerde bir yazdırma seçeneği bulamazsanız uygulamanın yardım menüsüne veya kullanım kılavuzuna bakın.

“Yazdır” ı seçin veya dokunun.

WiFi ağınızdan Airprint yazıcınızı ve istediğiniz kopya sayısını seçin.

Ve Yazdırın!

Yazıcınız kurulduktan sonra Airprint ile yazdırmak çocuk oyuncağıdır. Herhangi bir ek uygulama indirmenize gerek yoktur; hızlı ve kolay sonuçlar için iPhone veya tabletiniz doğrudan bağlanır.

Android ürünleri için Cloud Print

Google Cloud Print uygulamasını indirmek kolaydır ve Android ürünleriniz için bir mini yazdırma yöneticisi gibi davranır. Uygulamayı Cloud Print özellikli yazıcınıza bağlayın ve Google Drive belgelerinizin basılı kopyalarını anında kolayca üretebilirsiniz. Galeri'yi kullanarak fotoğraf ve belgeleri masaüstü veya dizüstü bilgisayarınıza aktarmadan anında yazdırabilirsiniz. Aynı anda birden fazla yazdırma işini de takip edebilirsiniz bu da güzel bir ek özelliktir.

Cloud Print'i Google Play'in uygulama mağazasından yükleyin ayarlara gittiğinizde, aralarından seçim yapabileceğiniz Cloud Print özellikli WiFi yazıcıların bir listesi olacaktır, seçtiğiniz yazıcıya bağlanın. Fotoğrafları ve kayıtlı görüntüleri yazdırmak için Galeri'yi kullanın veya web tarayıcınızda yazdırma özelliğini seçin.

Ve Yazdırın!

Cloud Print, Airprint'e benzer şekilde bu işlevin artan popülerliğini öngörerek cihazınızdan kablosuz yazdırma işlemini basitleştirir. Android ürünleri fotoğraf kalitesiyle gurur duyar ve en iyi fotoğraflarınızı anında kağıt üzerinde çoğaltma yeteneğine sahip olmak son derece kullanışlıdır.

Yazıcı Uygulamalarını Kullanma

Çoğu yazıcı üreticisi, yalnızca kendi makineleriyle çalışan yazdırma uygulamaları geliştirmiştir. HP, Samsung, Xerox, Ricoh, Oki v.s yazıcınız varsa ePrint uygulamasına bakın. Canon'un uygulamasına Canon Yazdırma Hizmeti adı verilir ve Epson, Epson iPrint uygulamasını sunar. Hepsi nispeten hızlı kurulur ve kullanımı kolaydır! Ayrıca en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan NokoPrint kolay yazdırma işlevi sağlar. Medium' da makemizi okuyun

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda uygulama ve yazdırma seçeneği var, ancak sonuçta hepsi aynı şeyi yapıyor. Hangisini seçerseniz seçin, akıllı cihazınızdan yazdırmanın rahatlığı inkar edilemez!

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5