Alt Kategoriler

Detaylı Filtre

  Notebook Modelleri ve Fiyatları, Laptop Fiyatları

   

   

  Laptopta hangi marka daha iyi

   

  Kullanım amacına göre Laptop Notebook bilgisayarlar çok farklı özellik ve donanıma sahiplerdir. Bir ev kullanıcısının ihtiyacı olan basit bir modelden tutun da, gelişmiş özellikleri barındıran iş veya Oyun Laptop Markaları ve modellerine kadar geniş bir cihaz çeşidi bulunmaktadır. Kullanıcının, Laptop Notebook satın almadan önce bilgisayarın özelliklerini incelemesi bütçesi doğrultusunda seçim yapması doğru olacaktır. En iyi Laptop hangisi gibi sorular internette çok sıkça araştırılmaktadır. Bunun nedeni daha önce satın alınmış ürünler hakkında bilgi, yorum ve tavsiyelerle ilgili fikir sahibi olmaktır. Laptop Notebook almayı düşünen bir müşteri, bilgi edinmek istediği konularla ilgili internette Laptop alırken nelere dikkat edilir veya Laptop alırken hangi marka tercih edilmeli gibi konu başlıklarının en çok aradığını farkedecektir. Günümüzde teknoloji üreticilerinin üretim standartları ve Laptop bilgisayarların donanım özellikleri oldukça yükselmiştir. Teknoloji, neredeyde her ihtiyaca cevap verebilecek üretim, yazılım ve donanımsal geliştirmeleri her geçen gün üst seviyeye çıkarmaya devam ekmektedir. Laptop bilgisayarlar, hacim olarak da boyutları da daha küçük, ince ve hafif seçenekler sağlamaktadır.

  Dünya' da en fazla pazar payına sahip global Laptop markaları ; Lenovo, Dell, Msi, Hp, Asus, Acer öne çıkmaktadır. Türkiye' de ise Yerli Laptop bilgisayar markası olarak Casper, TeknoPc, Vestel, Beko v.b. markalar sayılabilir.

   

  En çok satılan Laptoplar

   

  Laptop ve Notebook bilgisayarların bazı marka modelleri en çok satış yapan sınıfında değerlendilirerek müşteri beğenisi kazanırlar. Ulusal ölçekteki internet satış rakamları ve müşteri satınalma tercihleri bilgilerine internetten ulaşmak mümkündür. En çok satılan Laptop 2023 yılında Lenovo ve Dell markaları daha önde yer almaktadır. Lenovo İdeapad ve Thinkpad serisi, Dell Vostro ve Latitude serisi Laptop model grubu ilk planda göze çarpan bilgisayarlardır. Bunların dışında Hp, Asus, Huawei ve Msi ürünleri yer almaktadır.

   

  En hafif Laptop

   

  Yıllar öncesinden hatırladığımız biraz hantal, ağır ve yer kaplayan düşük batarya ömürlü Laptop' lar yerini günümüzde ince hafif ve katlanabilir ve yüksek batarya ömrü sağlayan Laptop modellerine bırakarak hızllı gelişim yaşandı. Artık satılan neredeyse tüm Laptop Notebook modelleri kullanıcısını memnun edecek düzeyde şık, hafif ve küçük ebatlı. Ayrıca batarya teknolojisi de bızla ilerlemekte. Hard disk ve Cd sürücü içermeyen, i3, i5, i7, i9 işlemci seçenekleri, SSD depolama diskleri ve gelişmiş soğutmalı laptop bilgisayarlar her markada sunulmaktadır. En hafif Laptop sorusuna cevap olarak Lenovo ve Asus Laptop modelleri örnek gösterilebilir. Lenovo Thinkpad X1 Carbon serisi ve Asus Zenbook serisi ultra hafif Laptop' lar sınıfındadır. Modelleri ağırlıkları 850gr ile 1.300gr arasında değişmektedir. Örnek olarak sitemizde bulunan Lenovo Thinkpad 20XWS03C00 X1 Carbon Gen 9 i7 Laptop sadece 1.110gr' dır.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5